НАД ПРІРВОЮ БЕЗ БРЕХНІ

На ній бере, як у француженки. Справжній. І форма кондитера в палевих тонах. Красиво дуже. Ми заковтуємо її тістечка майже цілком, жувати не обов'язково - вони таять у роті. Звуть її Світлана. Де знайшов цю жінку син, господар пекарні, яка носить ім'я сім'ї "Пекарня Дік" я не знаю, думаю це не має значення. Мені подобаються її очі; променисті, як веселе квітневе сонце і руки, мамині і бабусині воєдино. Вони чаклують над широким професійним столом, витворяють таке ...
Романа цікавить кондитерка (звик робити все добротно), але щось виходить банально-сумне. Світлана повинна внести новий струмінь, якщо вийде, звичайно. Але я не про це ... Так, вводжу в курс. Ми тут на нашій сторінці в facebook про хліб, булках, але за ними люди. про них чомусь ні слова.
Світлана з Донецька. Тему цю я обходжу по можливості, тому що не можна, коли болить, сильно в душу лізти. Там живуть батьки в будинку під абрикосами і яблунями, там до недавно жила і її сім'я у великій просторій квартирі. Вони з чоловіком філологи. Вивчали мови. Чоловік у Світлани займається технічними перекладами, працює на різні фірми. Ширяє в інтернеті, фрілансер. Робота з певним місцем не пов'язана. Зараз багато так: аби комп'ютер був під рукою. Світлана теж перекладач, але от не пошло.Она і інженерну спеціальність освоїти пробувала, теж зрозуміла, що не її. Коли в декреті сиділа 9 років, діток двоє) прикипіла до кухне.Всё догодити всім хотіла. Пекла для сім'ї, потім для знайомих, потім на замовлення. Так і пішло потихеньку, Її віртуозні торти по всяких і різних урочистих випадках подобалися і користувалися попитом. Там, в Донецьку, прийшов успіх.
Тепер треба починати з чистого аркуша. Дітки і чоловік в Києві. Вона - здесь.Закарпатье дивує не тільки колоритом, скільки поважність. Бували в наших краях, але в іншій якості, як туристи.
Знаю, як важко починати з чистого аркуша, сама затіяла великі зміни в п'ятдесят п'ять, але мене не бомбили, у мене не боліла душа за неповнолітніх дітей.
Світлана посміхається. Очі, очі, як два сонечка, лучатся. Тістечка та хліб - добре, це сім'я, буденні обіди і святковий стіл, солодкі запахи і просто вкусно.І треба жити, облаштовуватися, щось носити, не плакати, не шкодувати, що не боятся.Люблю я жінок наших, українських феміністок мимоволі, які мовчки роблять своє маленьке справа в ім'я того, що важко позначити словами. що думає вона, створюючи ці чудові викрутаси?
Тут треба б за логікою тексту поставити крапку, але я продовжу, бо ми - захід, вона - схід, і багато років тому один фахівець з пижикових шапок провів між нами жирну риску, позначив розкол і тріщину. Вона розрослася, як при землетрусі, в грізну, дихаючу руйнуваннями і смертю порожнечу. Ми не повинні в неї провалитися. Будемо ж жити трохи інакше, тому що, як раніше жити просто неможливо. Поруч з нами тепер люди, які пережили в, здавалося б, мирний час, тяготи війни. І тоді ми будемо, тоді відбудемось, як країна, держава і просто різні люди. Світланка, ми з вами, тримайтеся! "Категорія: | Додав: vitaxa
Переглядів: 461 | Рейтинг: 0.0/0
17.04.2016, 23:32

Коментарі Всього комментарів: 0

avatar