ГОНЧАРНА МАЙСТЕРНЯ

У смт.СлавськеФОТОГАЛЕРЕЯ

   

   

   

   

РОЗТАШУВАННЯ МАЙСТЕРНІ

У селищі Славське, 2 км від центру та вокзалу. Зручний підїзд та асвальтована дорога

Львівська область ,Сколівський район ,смт Славське , вул. Т. Шевченка, 105 

ЩО ТАКЕ ГОНЧАРСТВО?

Ми вирішили зробити гончарну майстерню в нашому комплексі котедж 4Сезони, адже одним з різновиду сільського зеленого туризму є саме народний промисл. Нашим відпочиваючим цікаво самим спробувати створити якийсь, нехай і не дуже досконалий виріб під наглядом і допомогою досвідченого гончара.

З-під Ваших рук вже за годину часу на гончарному крузі можуть народитись такі вироби як чашечка, тарілочка, глечик чи просто виліпити собі пташечку-свищик чи баранчика. Проводим також групові майстер-класи для дорослих та дітей.

Гончарство — виготовлення з опаленої гончарної глини різноманітних виробів, зокрема посуду, кахлів, іграшок тощо. Це досить стародавнє ремесло виникло в епоху неоліту, а згодом стало різновидом народного мистецтва. Глина є пластичною під час формування і досить твердою після випалу (близько 900°). Має широкий спектр природних барв — від білої, кремової, охристої до червоної, коричневої і темно-сірої. Чарівного ефекту гончарним виробам надають керамічні фарби, виготовлені з кольорової глини (ангоби), а також прозорі та декоративні поливи (глазурі).

Первісні гончарі формували вироби вручну, обліплюючи кошичок, камінь, дерев’яну форму скибками глиняної маси завтовшки в палець або обкручуючи за спіраллю стрічку глини, поступово зліплюючи і вивершуючи конусоподібну посудину з гострим дном. Посуд виходив товстостінний, з порушенням округлості та силуету форми. Однак ця примітивна стародавня техніка витримала конкуренцію з гончарним кругом і була добре відома слов’янам.

Винахід гончарного круга (IV тис. до н. є.), спочатку ручного й повільнообертового, а у середньовіччі швидкісного, з ножним приводом, став переворотом у розвитку гончарного ремесла. Техніка точення на крузі давала змогу не лише збільшити випуск продукції, а й поліпшити її художній рівень. Посуд, виготовлений на крузі, досить легкий, тонкостінний, з гармонійно-симетричними обрисами форми, чіткими орнаментальними смугами, лініями тощо.

А також пропонуємо житло в "Котеджі 4 сезони"

НАШІ КОНТАКТИ

Львівська область 
Сколівський район 
смт Славське 
вул. Т. Шевченка, 105 

Тел.: +38 (096) 275-54-04 
         +38 (067) 673-66-22 (Олександр)


E-mail: 4seasons@slavsko.lviv.ua 
  сайт slavsko.lviv.ua 

ЯК ДОЇХАТИ

Громадським транспортом: Залізницею — до ст. Славcьке будь-яким поїздом приміського або міжнародного сполучення в напрямку на Ужгород. 

Автомобілем: Трасою Київ — Львів — Чоп (М-06), за м. Сколе повернути на Славське. Від центру Славського проїхати близько 2 км по вул. Т. Шевченка, садиба — зліва.

ПРИМІТКИ ВІД НАШОГО САЙТУ

Шановний госте! Будь-ласка повідомте власникам садиби, що знайшли інформацію на порталі "СВІТ КАРПАТ". Наш  сайт бажає Вам приємного відпочинку та гарного настрою!

БАЖАЄМО ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ!


Категорія: Дозвілля та Розваги
Переглядів: 758 | Рейтинг: 5.0/1
14.08.2017, 12:28

Комментарии Всего комментариев: 0

avatar