Дегустація вина у Карла Шоша

Від 60 грн

Закарпатська обл.
Берегівський район,
с. Кідьош, вул. Раковці, 52.
тел. 068 406 09 04
тел 050 934 76 71

Опис

ПРО НАС

Вас вітає господар винного підвалу, угорець, виноградар і винороб у третьому поколінні – Карло Шош.

Приватний винпідвал знаходиться в селі Кідьош, за п’ять кілометрів від м.Берегово, на обійсті господаря, де він проживає зі своєю сім’єю, в якій разом з дружиною Жужанною виростив двох дорослих одружених синів та чотирьох онуків.

Для отримання ягоди винограду сім’я обслуговує 10 гектарів виноградників, на яких вирощується біля 60 столових та винних сортів винограду. Виноградники розміщені на південному схилі гори поряд з нашим селом.

Білі й червоні, сухі та десертні вина виготовляються в домашніх умовах за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, з використанням старовинних і власних рецептів.

Дегустація вин проводиться в затишному дегустаційному залі на 45-48 гостей, облаштованому поряд з винним погребом, де ви можете почастувати до 15 видів неповторних закарпатських вин, а також закусити їх різною закускою домашнього приготування.

Карло Шош – вже понад чверть століття – член місцевого мисливського клубу. Із 2000-го року керує Кідьошським Товариством господарів-виноградарів, а з 2002-го року член єдиного в Україні Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела. Який налічує більше тридцяти учасників. Всі вони популяризують традиції і культуру виноробного краю, а своєю подвижницькою працею допомагають відроджувати призабуте ремесло.

Восени 2007 року за участі Карла Шоша була створена єдина в Україні обласна організація “Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття”. Метою її створення є підвищення престижу професії приватного винороба, можливість обміну досвідом, впровадження новітніх технологій вирощування винограду та виготовлення вина, покращення якості продукції та відстоювання професійних інтересів на державному рівні, створення «Закарпатського Винного Шляху».

Двадцять років тому односельці вперше висловили свою довіру працьовитому, чесному та доброзичливому Карлу Шошу, і з того часу, вже п’ятий термін поспіль він представляє інтереси нашого села в районній раді.

Поважний виноградар Карло Шош, за свою багаторічну невтомну працю нагороджений медаллю «Ветеран Праці», а у 2007 році мав честь отримати з рук Президента України почесне звання «Кращий Фермер України».

ІСТОРІЯ ВИНОГРАДАРСТВА

Стародавні берегівські літописи відкривають нам інформацію, що Закарпаття належить до старих районів виноградарства, які народжувались завдяки близькості північних кордонів Римської імперії, що проходили по Дунаю. В північних провінціях імперії римські легіонери повинні були садити виноград згідно наказу римського імператора Пробста (276-282 рр.).

Крім того, існують дані, що перші кочові племена угорців, які прийшли зі сходу на початку Х ст. в Дунайську низину, завезли середньоазіатські столові сорти винограду.

Враховуючи сприятливі ґрунтово-кліматичні умови низинної зони, а також схили, що захищені з півночі горами, виноградарство в ХІІ-ХІІІ ст. стало активно розвиватися на всій території Середньодунайської низовини

ПРОГУЛЯНКА ПО ВИНОГРАДНИКАХ

Закарпаття – стародавній регіон виноградарства – це благодатний край у центрі Європи, з подарованим йому Богом унікальним кліматом та населений добрими і працьовитими людьми, які цінять плоди своєї праці, в душі яких мають місце основні цінності: сім’я, робота, Батьківщина, а також частинку душі кожного закарпатця займає виноградарство та виноробство.

І, тільки дякуючи людській спадщині, з покоління в покоління, передавались традиційні технології вирощування винограду та переробки його на вино, старовинні рецепти, ритуали та звичаї. Багато з них до сих пір використовуються саме приватними виноробами.

Виноробні традиції сім’ї Шош починаються ще з XVIII століття. Предки по батьківській, та материнській лінії фамілії Бочкай, були визнаними виноградарями та виноробами. Створення колгоспів на Закарпатті у 1947-48 рр. призвело до конфіскації виноградників, однак виявилося, що догляд виноградників потребує сумлінної праці кваліфікованих робітників, і було дозволено їх орендувати.

Моя сім’я одна з перших створила фермерське господарство і орендувала виноградник, а на тепер розширила його до 10 га, де вирощуються до 60 сортів винограду європейських сортів різних епох та різних за забарвленням.

Старовинні сорти: Рислінг Італійський, Шасла, Бакатор, Серемський Зелений, Трамінер, Фурмінт, Гарш Левелю, хрусткий Золодьоньдє, мускатний Чободьоньдє, Опорто (Португізер), Леанка, ароматний Карабурну.

Популярні, всесвітньо відомі сорти бургунського походження: Каберне, Мерло, Совіньйон.

Сорти та гібриди новітньої епохи: Іршаї Олівер, Мускат Оттонель, Мюллер-Тургау, Цвейгелт, пряний сорт Черсегі Фюсереш, Молдова, Ранній Магарач, Українка, Мускат Гамбурзький, вишуканий сорт Королева Виноградників, елегантна Королівська Леанка. І зовсім молоді сорти, Фаворит, Естер, Зеніт та Голубок.

ДЕГУСТАЦІЯ ВИНА

Для організації та дотримання правильної процедури проведення дегустації, господар підвалу Карло Шош є активним організатором та учасником багатьох виноробних курсів, адже останнім часом в світі трапляється багато нового, пов’язаного з виноградарськими та виноробними технологіями та їх застосуванням.

Карл Шош разом з закарпатськими колегами протягом останніх років прийняв участь в багатьох спецкурсах за кордоном, зокрема відвідав винні погреби в токайському, егерському, вілланському, сексардському та шопронському виноробних краях. Навесні 2008 року у групі Берегівських виноробів відвідав Австрію, де обмінювались досвідом з бургундськими виноробами.

Манера проведення дегустацій і те, що гості бачать в погребі сім’ї Карла Шош є частково результатом закордонних навчальних поїздок.

Дегустації, що триває 1 -1.5 години, проводяться в затишному винному залі, поряд з вин підвалом, який може вмістити до 48 осіб. Тут гості можуть оглянути найважливіші прилади, що застосовуються при традиційній переробці винограду та виготовленні вина: путтоні для збору винограду, бочки різних розмірів, пляшки для вина.

За традицією горизонтальної дегустації – куштування починають з легкого, білого сухого вина, та завершують солодким червоним вином. Гості мають можливість скуштувати до 15 видів білих та червоних сухих та солодких вин, як традиційних сортів і рецептів, так і популярних брендів винпідвалу Шош – Жужіка Ти Солодка, Чорна Троянда, Карлот, Мускат кошерне, Кагор білий та Вермути, які мають власні неповторні аромати й букети, та закусити їх легкою закускою домашнього приготування для зніманні смаку попереднього вина із язика, щоб повною мірою насолодитися смаком наступного сорту.

Гості підвалу мають можливість навчитися як правильно вибрати та тримати бокал з вином, засвоїти особливості декантації вина та подачі його на стіл, нюанси поєднання різних сортів винограду та вина в купажах і технології «кюве», а головне – відчути справжній смак домашнього закарпатського вина, створеного виноробною сім’єю Карла Шош (з угорської «шош» – орел) в домашніх умовах, використовуючи надбання та досвід кількох поколінь, за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, та з використанням старовинних і власних рецептів, із забороною використання води та цукру.

Дегустація супроводжується насиченою інформацією про технології вирощування та переробки винограду і виробництва вина, про історичні віхи виноробства Закарпаття, про трапезні та лікувальні властивості сортів та видів вина, а головне – з допомогою майстерного сомельє гості засвоюють основи культури вживання вина та спілкування Людини з Вином, що є засадами здорового, культурного та лікувального відпочинку.

ЦІНИ НА ДЕГУСТАЦІЮ

• залежно від кількості осіб у групі – від 60 до 80 гривень за 1 чол.

• для дітей присутніх з батьками (сік виноградний і закуска), а також експрес-дегустація – 30 гривень за 1 чол.

НАШІ КОНТАКТИ

Закарпатська обл.
Берегівський район,
с. Кідьош, вул. Раковці, 52.
тел. 068 406 09 04
Моб.: +38 050 934 76 71
E-mail: sasspince@gmail.com

НАШ САЙТ www.sasspince.com.ua

ЯК ДОЇХАТИ

ПРИМІТКИ ВІД НАС

Шановний госте! Будь-ласка повідомте власникам садиби, що знайшли інформацію на порталі “СВІТ КАРПАТ”. Наш сайт бажає Вам приємного відпочинку та гарного настрою!

×