ВЕРХОВИНА

Верховина: неповторні чудеса із серця Гуцульщини

Активне дозвілля на свіжому повітрі щороку все більше популяризується, особливо в Карпатах, де відпочинок залишається привабливим у кожну із пір року. Зима подарує туристам чудову можливість покататися на лижах і сноубордах, весна потішить вдалою риболовлею, літо привабить кінними прогулянками, зеленим туризмом, сплавом по гірських річках, поїздками на квадроциклах, а осінь тут завжди щедра на ягоди, гриби, лікарські рослини.
Але щоб відчути себе справжнім горянином і сповна насолодитися колоритною місцевістю, необхідно навідатися у самісіньке карпатське серце, Верховину.
Саме у Верховині досі можна почути справжню гуцульську говірку і помилуватися автентичною Гуцульщиною. При в'їзді у селище Ви зустрінете напис: «Жаб'є — столиця Гуцульщини». Так до 1962 р. називалася Верховина. Так називалася вона і в часи відвідин Іваном Франком, який дуже любив відпочивати тут, навідуючись майже щоліта впродовж майже двох десятків років для оздоровлення. Також неодноразово приїжджали сюди Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Осип Маковей, Марко Черемшина, Гнат Хоткевич. Побував у Жабйому і К. Станіславський разом з акторами Московського художнього театру.
Центральна частина смт Верховина
Центральна частина смт Верховина
Історичні відомості Верховини