You are currently viewing Фестиваль “Вечірки в Іванівцях”

“Світ Карпат” запрошує на фестиваль ріплянки у Колочаві
16-17 червня 2018 року “Світ Карпат” запрошує усіх бажаючих на Фестиваль ріплянки, який традиційно проходить у м. Колочава Міжгірського району Закарпатської області. Проводиться фестиваль з метою ознайомлення українців з традиційною стравою колочанців – ріплянкою. Дане дійство захоплює туристів, воно цікаве місцевим жителям та підтримує традиції Закарпаття.

Місце проведення: музей під відкритим небом “Старе село” у Колочаві, Закарпатська область.

Перший в Україні фестиваль ріплянки стартував ще в 2013 році. Тож вже традиційно 5-й рік поспіль сюди з’їжджаються гості з усієї України та ближнього Зарубіжжя. Крім українців тут часто можна зустріти румунів, угорців, словаків та євреїв.
В цьому році організатори планують проведення свята в новому форматі. Окрім традиційного пригощання запашною стравою, в Колочаву запросили господинь з інших сіл Тереблянської долини, які продемонструють свої уміння кулінарного мистецтва.
Ще одним задумом, який засновники невдовзі планують втілити у життя, є запровадження фестивалю в інших містах України, таких як: Київ та Ужгород. Колочавці хочуть аби про ріплянку дізналися якомога більше українців.

Як приготувати
Ріплянка (від слова “ріпа” – місцева назва картоплі), до складу якої додається ще кукурудзяне борошно) – це традиційна закарпатська страва, яка нагадує галушки. Готують колочавці її у кожній хаті мало не щодня та вважають своїм другим хлібом.
Вариться ріплянка на повільному вогні в чавунному посуді до однорідної консистенції, помішується дерев’яною палкою (токаняником) або запікається декілька годин у печі. Існує багато її різновидів, кожна господиня має свої секрети, проте найголовніший з них – робити це з любов’ю. Їдять ріплянку руками та подають з бринзою, сметаною, грибами, шкварками тощо.
На фестивалі у вас буде нагода поласувати стравою, шеф-повар проведе майстер-клас з приготування та навчить як правильно її варити.

На гостей свята також чекають театралізовані дійства, спів і танці закарпатських музикантів, і все це на фоні мальовничої закарпатської природи.

Даний захід є благодійний. Вже декілька років поспіль організатори перераховують зібрані кошти на потреби Закарпатського батальйону в зону проведення антитерористичної операції.
З кожним роком кількість туристів збільшується, а це означає, що фестиваль захоплює українців та вабить повернутися сюди ще не один рік поспіль.

Go to the list of news
×