You are currently viewing Срібний Татош

Фестиваль “Срібний Татош”
З 25 по 27 травня 2018 року в смт. Чинадійово Мукачівського району Закарпатської області відбудеться черговий міжнародний фестиваль “Срібний Татош”.

Традиційно на території замку “Сент-Міклош” зберуться лицарі з України, Словаччини та Угорщини аби відтворити дух старовини та продемонструвати епоху Середньовіччя.

Гості з різних куточків України протягом 3-х днів будуть спостерігати за справжніми лицарськими поєдинками з реальними травмами, зможуть доторкнутися до зброї та розгледіти обладунки воїнів.

Фестиваль “Срібний Татош” названий в честь міфічного крилатого коня, який символізує чистоту, благородство, вірність та честь.

Програма святкування
Організатор свята Юрій Славік поділився програмою свята та розповів, що особливого в цьому році чекає на відвідувачів одного з найпопулярніших фестивалів.

Захід проходить вже 6 років поспіль та завжди тривав 2 дні. На 7-й рік засновники вирішили внести зміни та провести експеримент: на прохання гостей збільшать формат до 3-х днів, оскільки за словами відвідувачів 2-х днів замало. Також цього року зменшиться територія проведення дійства: зміняться дві основні локації, проте це не завадить глядачам відпочити та насолодитися яскравим видовищем.

Фестиваль розпочнеться в п’ятницю по обіді. Цього дня вже плануються лицарські бої, показові танці, майстер-класи, кінні виступи, середньовічна дискотека та вогняне шоу від ужгородського театру «Flamberg».

В суботу 26 травня о 12-00 відбудеться урочисте відкриття, парад учасників, представлення клубів, привітальне слово організаторів свята. На гостей чекає така ж насичена програма з виступами учасників та літературно-вогняне шоу від ужгородського театру “Dragonfly”, яке триватиме до останнього відвідувача. Саме тому фестиваль можна вважати цілодобовим.

У неділю 27 травня плануються кінні виступи, майстер-клас та фінальні лицарські бої. Ззавершиться святкування о 18-00 нагородженням переможців турніру.

Усі бажаючі в ці дні зможуть скуштувати смачні страви за старовинними рецептами, постріляти з лука, відвідати екскурсії замком та сфотографуватися на пам’ять. Подібне дійство чарує туристів і вабить повернутися знову і знову.

Створено з душею
Організатори запевняють, що фестиваль “Срібний Татош” створювався для душі і його метою не було заробляння грошей. Саме це є запорукою успіху щорічного дійства і саме тому був обраний замок “Сент-Міклош” у дусі романтизму. Окрім цього важливу роль відіграє підтримка влади, яка максимально сприяє та допомагає підтримувати захід на такому високому рівні. Також активну участь у проведенні масового гуляння приймає Управління молоді та спорту. Завдяки команді однодумців “Срібний Татош” буде жити і надалі. Тим більше організатор дійства поділився секретом, що вже цього року планують розширяти локації і проводити фестиваль на території інших фортець.

Подібні заходи – це можливість відключитися від зовнішнього світу та поринути в історію Середньовіччя. Тож збирайте речі, беріть гарний настрій, друзів та приїжджайте на фестиваль “Срібний Татош”.

Житло в Мукачівському районі можете забронювати тут/ https://www.svitkarpat.com/mukachivskiy_rayon

Go to the list of news
×