ПОЛОНИНСЬКИЙ ХІД

Свято проводів овець на пасовище "Весняний полонинський хід» вже вчетверте відбудеться 7 травня в селищі Дубове, повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Організатори пояснюють, що традиційно саме з цього дня починається відлік нових трудових пастуших буднів, тому багато пастуші сімей бачать в святі не просто звичні гуляння, а щось більше - рідне, верховинське. Сюди приходять жителі не тільки селища, навколишніх сіл, а й приїжджають гості з усього району, спілкуються давні друзі, пригощають ветеранів, пастухів отар.

Свято розпочнеться о 13.00 перед будинком культури, де гучними трембітами зустрічатимуть гостей і пастухів. Під дзвінкі закарпатські коломийки у місцевого парку вишикуються колони, а учасники художньої самодіяльності з різних сіл району в народних костюмах будуть сидіти на прикрашених килимами та стрічками возах, запряжених прикрашеними квітами кіньми. Відкриє свято селищний голова, далі полонинський хід благословлять священики, після чого головний пастух дасть вказівку святковій колоні йти до основної локації.


 
На території місцевого стадіону розгорнеться насичена концертно-розважальна програма, пройдуть спортивні змагання, виставка робіт умільців району, майстер-класи з народних ремесел та, звичайно ж, дегустація виробів вівчарства. В імпровізованій хатині пастухи покажуть весь процес виготовлення смачного сиру і вурди. Неподалік бажаючі зможуть придбати цю продукцію.

Щоб ще яскравіше відобразити життя пастухів на пасовище, буде запалено "пастуша" ватра, яка символізує і захист від будь-яких негараздів.

Спеціальними гостями свята стануть переможець шоу "Голос країни-5" Антон Копитін, півфіналіст шоу "Голос країни-5", відомий виконавець, автор і композитор Іван Пилипець, виконавець і автор Святослав Край і гумористичний театр "Кум" (Івано-Франківськ).Додав: vitaxa
Переглядів: 539 | Рейтинг: 0.0/0
01.05.2016, 23:34

Комментарии Всего комментариев: 0

avatar
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Свiт Карпат рекомендує (ТОП 16)

БЕРЕГОВО
ЯБЛУНИЦЯ
СЛАВСЬКЕ
ВОРОХТА
КОТЕДЖ В ПІДГІР'Ї
БІЛЯ ТИСОВЦЯ
СОЛОТВИНО
СХІДНИЦЯ
СЛАВСЬКЕ
БЕРЕГОВО
СЛАВСЬКЕ
СИНЯК
БУКОВЕЛЬ
СЛАВСЬКЕ
СИНЕВИР
СИНЕВИР